INFORMACIJA NAUJOKUI

Svarbi informacija norintiems pradėti rc drift'ą
Locked
User avatar
DovisS14
PapaDrift
Posts: 140
Joined: Sun May 10, 2015 2:39 pm
Location: Vilnius
Team: VilniusSliders
Contact:

INFORMACIJA NAUJOKUI

Post by DovisS14 »

Image

Informacija naujokui norinčiam užsiimti rc driftu.

Prieš užduodant klausimą ar kuriant naują temą privaloma perskaityti.

ĮŽANGA

Nusprendei užsiiminėti RC driftu? Šaunu. Kuo daugiau žmonių tuo geriau. Tačiau neturi nei modelio, nei jokio supratimo ir žinių apie visą šitą reikalą. Sveikinu, kary, užklydai butent ten, kur ir reikia.

1 DALIS. TAVO FINANSAI.

Šiame hobyje labai didelį vaidmenį žaidžia pinigai. RC modeliavimas niekad nebuvo ir nebus pigus užsiemimas. Na žinoma, Kinija viską galį padaryti pigiai, tačiau ar kokybiškai? RC Drift'o scenoje, begalė gamintojų. Didžioji dalis jų yra japonai arba tie patys kinai. Kalbant apie japonų produkciją, ji nėra pigi, tačiau kokybiška. Jie niekad negamina šlamšto, naudoja kokybiškas medžiagas ir jų sprendimai yra inovatyviausi. Kokybė + high end'as = brangu. Kinai atvirkščiai. Jie labai mėgsta kopijuoti. Žiauriai mėgsta kopijuoti. Tačiau jie produktą parduoda už ženkliai mažesnę kainą, na ir žinoma kokybė toli gražu nebus tokia, kaip originalo. Kopija + prastesnė kokybe = pigu. Elektronikoje šie dėsniai turi mažesnę įtaką. Hobbykingas (tie patys kiniečiai) turi LABAI LABAI didelę elektronikos modeliam pasiūlą. Be galo didelę ir pakankamai kokybišką. Ten pat ir valdymą gali nusipirkti, ir akumus, ir servą, ir imtuvus. Ten yra ko tik nori. Draugiškas patarimas. NIEKAD, NIEKAD nepirkite modelių ir elektronikos Lietuvoje. Kainos Lietuvos parduotuvėse prasilenkia su realybe, plius jų pasiūla pakankamai skurdi.
Pirmos dalies reziume. Neturi minimum 500 LT, toliau gali neskaityti.

2 DALIS. INVENTORIUS.

Visi naujokai, nusprendę pradėti užsiiminėti driftu, dairosi į modelius, kurie yra PIGUS. Nusiperka tą pigų modelį, pavažinėja, nuvažiuoja į varžybas ir pamato, jog modelis iš tiesų yra nieko vertas. Totalus nulis. Kas vyksta toliau? Modelis arba bandomas parduoti, arba tiesiog padedamas į lentyną. Kadangi paprastai žmogus nori pabūti biznieriumi ir pabando iš jo uždirbti, visa tai galiausiai pasibaigia fraze "F*ck this shit" ir prakeikia tą hobį. Žinoma jis pamąsto, kodėl iš jo niekas neperka, o priežastis labai paprasta. Tarkim tu pirkai visiškai naują HPI Sprint 2 modelį. RTR'as , ARTR - nesvarbu. Tu mokėjai už jį didelius pinigus (600-800 LT Hobbyshope?). Išpakavai, pavažinėjai, atsibodo arba tiesiog supratai, jog šūdą nusipirktai ir nusprendei parduoti. Surašai 4 žodžių skelbimą (didelė klaida, norint parduoti modelį), imetį 2 nuotraukas, kuriose nieko neįmanoma įžiūrėti, užprašai kokius 600 LT, nes juk tiek panašiai ir mokėjai už jį ir tikiesi parduoti . Nė velnio. Pardavinėsi "meleoną" metų tą savo triperį. Todėl moralas toks. Pirkit modelį, kuris turi dideli potencialą, kuris yra pagamintas spec driftui, o jo gamintojas yra žinomas tarp profesionalų. Tada hobis nušvis visai kitomis spalvomis ir vietoj to, kad kiekvieną kartą važinėjantis jį keiksite kokį Š jūs nusipirkote, jus driftu MĖGAUSITĖS. Plius jeigu norėsite jį parduoti, visada rasite pirkėja, jei ne Lietuvoje, tai užsienį tikrai.
Nori gero modelio? Žiūri TIK į šiuos gamintojus : Street Jam, 3Racing, Yokomo, MST, R31House, Tamiya, Broadtech'o padjobkes ir dar pora japoniškų gamintojų pvz.: Overdose :mrgreen:
Visi kiti - GAIDYS. HPI - GAIDYS, HSP - GAIDYS, R2Hobbies - PUSIAU GAIDYS, nes yra variantų iš kurių gali susidėti pakankamai gera modelį.
Šiuo metu geriausias RTR variantas rinkoje - MST MS-01D RTR
Toliau eina valdymas. Pačioje pradžioje driftui labai "krūto" valdymo nereikia. Užtektų paprasčiausio 2.4GHz valdymo iš Hobbyking'o ar pasiimti kokį naudotą HPI 2.4 GHz ir turėsite patikima valdymą.
Valdymų gamintojai į kuriuos verta atkreipti dėmėsį : Sanwa, LRP, Fly Sky, HPI (konkrečiau TF 40), Futaba. Kiekvienas iš šių gamintojų turi savo biudžetinės serijos valdymų, kurie yra tikrai geri.
Sistema (variklis + reguliatorius)
Norint turėti sklandžiai važiuojantį modelį, reikalinga gera "sistema". Spec reikalavimų driftui kaip ir nėra, tačiau yra pora dalykų į kuriuos būtų patartina atsižvelgti renktantis variklį ir reguliatorių:
1. Patartina, kad reguliatorius ir motoras būtų sensoriniai. Tai leist modeliui sklandžiau judėti iš vietos ir gazo kontrolė bus žymiai sklandesnė ir švelnesnė.
2. Minimalus reguliatoriaus amperų kiekis 45A. Optimaliausia 80 - 120 A. Nors pats važiuoju su HK 60A regu, bėdų jokių nematau.
3. Regas turėtų būti programuojamas. Patikėkite manimi, visam važiavimo sklandumui tai turi labai didelę įtaką.
Perkant sistemą savo pirmąjam modeliui, labai siūlau žiūrėti į Hobbyking'o siūlomą elektronika. Praktiškai, už 200 LT, jūs galite aprūpinti savo modelį puikia sistema, kurios jums užteks ilgam.
Jeigu iš karto norite eiti HARDCORE, žiūrėkite į šiuos gamintojus : Keyence, Sanwa, Speed Passion, Tekin ir kitoks High End gėris.
Lipo akumuliatoriai.
Kadangi mūsų sistema yra brushless'inė, tai ir akumas turi būti atitinkamas. LiPo.
LiPo akumuliatoriai šiuo metu yra viršūnė akumų pasaulyje. Visi NiCd ir NiMh yra atgyvenos, todėl dairykitės tik į LiPo akumuliatorių. Dritui pilnai pakanka 3600mAh talpos akumuliatoriaus (važinėsite apie gerą pusvalandį), plius jis nebus toks brangus, kaip kokiu 6300mAh ar 7200mAh. VENKITE no name akumuliatorių iš kinijos (tų akumų, kur ebay po 20 baksu parsidavinėja), nes nežinia kokiomis sąlygomis jie pagaminti ir kaip kokybiškai jie pagaminti, nes Lipo akumas nėra žaidimas, gali imti ir užsidegti "iš oro", todėl tai nėra dalykas ant kurio reiktų taupyti. Norint pigiau nusipirkti akumuliatorių, mum vėl padės dėdė Hobbykingas. Optimaliausias akumuliatorius driftui kainuos apie 26-30 dolerių. Pirkdami akumą iš ten neturėsite bijoti dėl jo kokybes, nes Hobbyking'as į tai žiūri pakankamai atsakingai.
Servos.
Renkantis servą driftui, reikėtų atsižvelgti į jos greitį ir galią. Driftui reikalinga minimum .12 sek. serva. ir tai turėtų būti ne micro, o standart arba low profile dydžio servo mechanizmas.
Rekomenduotinas gamintojas pradedančiąjam - BlueBird. Didelis pasirinkimas, nebragūs produktai ir kiek esu skaitęs, kokybė išties gera.
Harcore'ui : FUTABA, Sanwa, Savox, OMG ir kiti High end gamintojai.
Taigi turime pilnai važiuojantį modelį. Kas liko? Žinoma, gražiausia RC Drifto dalis - Kėbulai ir ratai.
Kiekvienas turime savo mėgstamą automobilių gamintoją. Gera žinia. RC driftui galime rasti praktiškai bet kokios markės automobilio kėbulą - Nissan, Toyota, Mazda, BMW, Lexus ir t.t., net Suzuki Cappucino yra :lol:
Tačiau. Praktiškai visi kėbulai yra parduodami nedažyti, todėl tenka viską dažytis pačiam. Iš pirmo žvilgsnio tai gali pasirodyti sudėtingas procesas, tačiau taip nėra. Kai viską pradedi daryti, viskas pasirodo nėra taip sunku.
Iš asmeninės patirties rekomenduoju TIK Tamiya PS serijos dažus, o ne kitų gamintojų, nes pvz buvo nusiskundimų, jog pvz LRP dazai, pradeda byrėti, nors žinoma Tamiya nėra tobūli taip pat (Black'as gali patvirtinti grin emoticon)
Kėbulą patariu pirkti Yokomo, Pandora, HPI. Būtent šių gamintojų kėbulai yra vieni detaliausių ir pagaminti iš kokybiško leksano, na gal Pandora produkcija pagaminta iš šiek tiek plonesnio, tačiau tai ne bėda. Jeigu stokojate pinigu ir ieškote ko nors pigesnio, vertėtų pasidairyti R2Hobbies parduotuvėje arba tame pačiame Hobbyking'e.
Padangos ir ratlankiai.
Labai didelę įtaką važiavimui turi padangos. Priklausomai nuo padangų mišinio, keisis ir važiavimo ypatybės, Kietos padangos rekomenduojamos didelio sukibimo paviršiams pvz.: kiliminei dangai, asfaltui ar kokiam grubesniam laminatui. Minkstesnės slidiems paviršiams - poliruotam betonui, plytelėms ir t.t.
Pigias padangas ir ratlankius pardavinėja R2Hobbies. Padangu komplekta ir ratlankius laisvai galima nusipirkti už 25 - 30 litų.
Norint iš ties kokybiško produkto vertėtų pasidairyti į SpeedLine, MST, Yokomo, HeiKo, Vortex, Street Jam padangas. Šios kompanijos siūlo iš ties platų asortimentą tiek kilimui, tiek asfaltui tiek betonui.


Naudingi link'ai :

http://www.driftmission.com - apie rc drifta nuo a iki z + forumas
http://www.maxspeedtechnology.co.uk/forum - labai geras forumas su informacija
http://www.csjunkies.com - kiek apmires forumas , tačiau labai daug informacijos

Elektroninės parduotuvės :
http://www.rcmart.com
http://www.rc-mushroom.com
http://www.banzaihobby.com
http://www.rc-art.net
http://www.rcmodel.hk
http://thebuildrc.com/
http://www.broadtech.hk
http://www.hobbyking.com


Šiam kartui tiek. Suvirškinkite visą šia informaciją ir susitiksime varžybose ;)

Teksto teises priklauso Teodorui Bliuvui
Yokomo YD-2
Oreolai Ex-Zone/ Silvia S14
Oreolai SFR-01/ JZX100 (SOLD)
HPI Sprint2/ GS400 (SOLD)
HPI Baja Flux

User avatar
drawgas
Site Admin
Posts: 778
Joined: Sun May 10, 2015 2:29 pm
Location: Vilnius
Team: VilniusSliders
Contact:

Re: INFORMACIJA NAUJOKUI

Post by drawgas »

P.S. daug naujokų jau renkasi RWD važiuokles kaip savo pirmas, tad siūlau pasižiūrėti šį video, gal kils šiek tiek mažiau klausimų:

VilniusSliders

Yokomo YD-2 SXII - Nissan S13 Koguchi, Toyota JZX100 Mark II, Nissan S14 Zenki
R31House GRK Global RWD - Parduodama
Sakura D3 CS 2.18 - Parduota
HPI Sprint2 Drift (stock) - Chevrolet Camaro

znd
Posts: 31
Joined: Tue Jul 21, 2015 10:43 am

Re: INFORMACIJA NAUJOKUI

Post by znd »

Informacijos papildymas:
a.JPG
a.JPG (99.29 KiB) Viewed 11560 times
b.JPG
b.JPG (89.58 KiB) Viewed 11559 times
c.JPG
c.JPG (154.92 KiB) Viewed 11557 times
d.JPG
d.JPG (94.52 KiB) Viewed 11555 times
Attachments
d.JPG
d.JPG (94.52 KiB) Viewed 11556 times
a.JPG
a.JPG (99.29 KiB) Viewed 11575 times

Locked